Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram uygulaması dünyada oldukça sık tercih ediliyor. Aynı zamanda Instagram uygulaması üzerinden satış da yapıldığı için çoğu kişi mavi tik alarak Instagram uygulamasına devam ederler. Mavi tik almak için çok fazla takipçi olması gerekiyor.

Aynı zamanda sosyal medya hesabınızda aktif olmanız gerekiyor. Instagram mavi tik uygulaması için bazı şartları yerine getirmek gerekir. Daha sonra hesabınız birçok kişi tarafından tanınmış olur. Instagram uygulaması üzerinden son dönemler de çok fazla satışlarda yapıldığı için birçok kişi Instagram profili daha fazla ön plana çıkartmayı tercih eder.

Bu işlem için mavi tik almadan da hesabınızı ön plana çıkartmanız mümkün. Ancak bunun için sürekli olarak paylaşım yapmanız gerekiyor. Instagram’da mavi tiki almanın en önemli şeylerinden bir tanesi de hesabını aktif olmasıdır. Ne kadar fazla aktif olursanız o kadar fazla hesabınız ön plana çıkmış olur.

Mavi Tik Nedir?

Instagram uygulamasında mavi tik işareti olan hesaplar genellikle doğru ve gerçek hesaplardır. Son dönemlerde bir çok kişi sahte hesap açtığı için ünlüler de mavi tik alarak hesaplarını doğrulamayı tercih ederler.

Aynı zamanda herhangi bir ürün satmak için açılan hesaplar da mavi tik alarak hesabını gerçek bir hesap haline getirebilir. Böylelikle birçok kişi bu gibi güvenilir firmalardan alışveriş yapmış olur. Bu nedenle ınstagram uygulamasında mavi tik almak birçok kişi açısından oldukça önemlidir.

Mavi Tik Alma Şartları

Instagram kullanıcıları mavi tik almak istediği zaman bazı şartlarıda yerine getirmek zorundadır. Bu şartlar yerine getirdikten sonra hesabınıza mavi tiki almış olursunuz. Mavi tik almak için hesabınızın benzersiz olması gerekiyor. Gerçekten bu hesabın sizin tarafınızdan da yönetilmiş olması gerekir.

Hesabınızın benzersiz olması ve başka hesaplara benzememiş olması mavi tik alırken aranan şartlardan bir tanesidir. Mavi tik almak için başvurmadan önce tüm şartları yetine getirmek oldukça önemlidir. Böylelikle daha hızlı bir şekilde hesabınıza mavi tik eklenmiş olur.

Mavi Tik Almanın Avantajları

Instagram uygulaması kullanırken hesabınız için mavi tik almanın bir çok avantajı bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ve en önemlisi hesabınızın gerçek bir hesap olarak kullanılmasıdır. Son dönemlerde artan sahte hesaplardan dolayı birçok kişinin takipçi sayısı da düşmüştür.

Ancak mavi tiki aldığınız zaman hesabınızda direkt görüleceği için takipçilerde sadece sizin hesabınıza takip etmiş olurlar. Sahte hesap açıldığı zaman çoğu kullanıcı gerçek hesabı takip ettiği için bu sayfalara yönelmezler. Aynı zamanda profiliniz de herkese açık olur. Takipçileriniz ne paylaşırsanız paylaşın gizli olan hesabınız üzerinden görmüş olur.

Mavi Tik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mavi tik satın alma işlemi yaparken hesabınızın sahte bir hesap olmamasına dikkat etmek gerekiyor. Aynı zaman şahsa ait olmayan hesaplar için genelde mavi tik verilmez. Sadece kişilere ait ve profil resimleri olan kişiler için mavi tik almanız mümkün. Profilinizde Instagram hesabınız dışında başka bir hesap paylaşımı olmaması gerekiyor.

Kullanmış olduğunuz başka bir sosyal medya platformu varsa eğer bu hesapları isim olarak paylaşmamanız gerekir. Bu gibi durumlarda genellikle uygulama sizlere mavi tik vermez. Sosyal yardım için hesaplarda da genelde mavi tik almanız mümkün olmaz.

Mavi Tik Ücreti

Instagram uygulaması için mavi tik almak istediğiniz zaman herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmaz. Ancak formu doldurmak gerekiyor ve bu formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmuş olması gerekiyor.

Instagram sizden bunun için herhangi bir ücret almasa da bilgilerin doğruluğunu teyit eder. Bu nedenle tüm bilgileri girerken sadece size ait olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Mavi Tik İçin Başvuru

Mavi tik için başvuru yaparken Instagram hesabınız üzerinden yapmanız gerekiyor. Kendi kullanıcı adı ve şifrenizle birlikte Instagram’a giriş yaptıktan sonra mini kısmından mavi tik sayfasını yönelerek burada yer alan formu doldurmanız önemlidir.

Genellikle formda size ait bilgiler yer alır. Aynı zamanda doğru kişi olduğunuzu kanıtlamak için kimliğinizi de sisteme eklemeniz gerekiyor. Tüm istenilen evrakları verdikten sonra başvurunuz da onaylanmaya alınır.

Mavi Tik Aldıktan Sonra Hesabı Aktifleştirme

Instagram profiliniz için mavi tik alım yaptıktan sonra hesabınıza daha zengin bir hale getirmeniz mümkün. Özellikle gerçek hesap olduğunu bilen bir çok takipçi sayfanıza yönelebilir.

Genellikle bu gibi hesapları daha fazla ön plana çıkartmak için sürekli olarak paylaşım yapmak çok önemlidir. Aynı zamanda paylaşımlarınızın takiplerinizin de dikkatini çekmesi gerekiyor. Ne kadar çok paylaşım yaparsanız o kadar fazla takipçiye sahip olabilirsiniz.

Mavi Tik Hemen Hesaba Eklenir Mi?

Kişiler ınstagram mavi tik alma işlemi yaptıktan sonra genelde bu işlem kısa süre içerisinde onaylanır. Ancak genellikle formu doldururken herhangi bir eksiklik yaptıysanız veya herhangi bir yanlış bir bilgi girdiyseniz bu durum onay almanızı engelleyebilir.

Mavi tik uygulamasının hemen hesaba eklenmesi için mutlaka başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmuş olmak gerekiyor. Gerekli olan tüm işlemleri sağladıktan sonra hesabınızın doğru olup olmadığı kontrol edilir ve bir sorun yoksa eğer mavi tik hesabınıza eklenmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.